Την Τρίτη 14 Ιουνίου, στον αύλειο χώρο του σχολείου μας, πραγματοποιήθηκαν οι καθιερωμένες αθλητικές εκδηλώσεις για το τέλος της σχολικής χρονιάς. Κάθε τμήμα, με την επίβλεψη του εκπαιδευτικού Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας  παρουσίασε το δικό του πρόγραμμα. Την ίδια μέρα οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης αποχαιρέτησαν  το αγαπημένο τους  σχολείο  ολοκληρώνοντας ένα σημαντικό κύκλο στη σχολική τους πορεία και τα υπόλοιπα παιδιά τα αποχαιρέτισαν. Σε μία  λιτή και απέριττη γιορτή τα παιδιά αναφέρθηκαν στις βασικές αρχές, αξίες και ιδανικά, που απόκτησαν τα έξι αυτά χρόνια,  που θα τα βοηθήσουν να προοδεύσουν ως μαθητές  και κυρίως να εξελιχθούν ως άνθρωποι και πολίτες ενός καλύτερου  κόσμου.

Η χαρά και η συγκίνηση, με χαμόγελα αλλά και δάκρυα, στα πρόσωπα των μαθητών ήταν έκδηλη.