OΔΗΓΙΕΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ

OΔΗΓΙΕΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ

Αγαπητοί γονείς καλημέρα σας. Ευχόμαστε να τελειώσει γρήγορα και αισίως αυτό που ζούμε και να υποδεχτούμε και πάλι τους μαθητές μας στον φυσικό τους χώρο, το σχολείο!

Καταφέρατε, σχεδόν όλοι ολοκληρώσατε την εγγραφή των παιδιών σας στο ΠΣΔ, παρ΄ όλες τις αντιξοότητες.

Όσοι δεν το έκαναν ακόμη, παρακαλώ να το κάνουν άμεσα.

Το επόμενο βήμα είναι να εγγράψετε τα παιδιά σας στα μαθήματα που έχουν δημιουργήσει οι εκπαιδευτικοί μας στην eclass. ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΒΗΜΑΤΑ:

Για να συνδεθούμε στις ηλεκτρονικές τάξεις του σχολείου μας:

1. Μπαίνουμε στην ιστοσελίδα για μια φορά  eclass.sch.gr
  2. Έπειτα επιλέγουμε ?Σύνδεση με λογαριασμό sch.gr?
  1. Βάζουμε το όνομα χρήστη του παιδιού και το password που έχουμε πάρει κατά την εγγραφή μας στο σχολικό δίκτυο

4.Όταν ανοίξει η σελίδα πάμε στο ¨Εγγραφή σε μάθημα?

1. Και διαλέγουμε τα μαθήματα που θέλουμε
  2. Με το που θα επιλέξετε ένα μάθημα ένα πράσινο v θα εμφανιστεί δίπλα σ?αυτό που θα σημαίνει ότι η εγγραφή ήταν επιτυχής.

Επιστρέψτε στην αρχική σελίδα πατώντας ?Χαρτοφυλάκιο? ή επιστροφή.

1. Για να μπείτε σε ένα μάθημα στο οποίο είστε εγγεγραμμένοι, κάντε απλώς κλικ στο μάθημα που θέλετε

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ!